tutaj zlokalujesz swój telefon

Namierzanie telefonu po numerze ostatnią deską ratunku

Namierzanie telefonu po numerze ostatnią deską ratunkuNamierzanie telefonu po numerze ostatnią deską ratunku

Namierzanie telefonu po numerze to bardzo trudny i skomplikowany proces. Choć samo wywołanie pozycji numeru na mapie zajmuje tylko chwile i nie wymaga wstawania od komputera, to do tej czynności są wykorzystywana zaawansowanie urządzenia i technologie. W jaki sposób można namierzyć telefon, mając jedynie jego numer – odpowiadamy poniżej.

W jaki sposób namierzyć telefon po numerze?

Numer telefonu komórkowego jest przypisany do karty SIM, którą umieszcza się w telefonie. Aby możliwe było namierzenie tego numeru, telefon musi być włączony i pozostawać w zasięgu. To dwa bezwzględnie wymagane elementy, które muszą być spełnione. W innym przypadku lokalizacja takiego urządzenia będzie niemożliwa. Telefon z aktywną kartą SIM co jakiś czas wysyła sygnał do najbliższej anteny przekaźnikowej, aby pozostawać z nią w kontakcie lub robi to też, gdy np. wysyła SMS-a. Operator przez cały czas widzi informacje, gdzie jest zalogowany obecnie telefon i na podstawie tych danych może określić, obok jakiej anteny się znajduje. Stacje przekaźnikowe są umieszczane zazwyczaj od kilkuset metrów do kilku kilometrów od siebie — tak, aby pokryć swoim zasięgiem cały teren.

Funkcja namierz numer telefonu a kwestie techniczne

System w tej chwili sprawdza, czy telefon jest zalogowany do sieci. Jeśli jest — sprawdza następnie, czy telefon jest w zasięgu jednej, dwóch czy trzech anten. Jest to bardzo ważne, gdyż im większa liczba anten, tym mniejszy teren wspólny i obszar, na którym znajduje się telefon. Znacznie łatwiej zlokalizować urządzenie na terenie wspólnym, który wynosi kilkadziesiąt metrów kwadratowych, niż gdy jest zalogowany do jednej anteny, która daje sygnał na kilka kilometrów kwadratowych. Po uzyskaniu tych informacji operator dostaje odpowiedź, w jakim miejscu jest telefon.

Czy namierzanie numeru telefonu jest dla wszystkich?

W taki sposób można lokalizować urządzenia tylko w ściśle określonych sytuacjach. Należą do nich bezpieczeństwo publiczne, zagrożenie zdrowia i życia oraz uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. Praktyka ta stosowana jest przez policje do śledzenia przestępców oraz w czasie akcji ratunkowych — np. gdy ktoś zgubi się górach lub nieznanym terenie. Nie można używać jej prywatnie, wiec niestety nie sprawdzimy, do jakiej pizzerii udał się nasz znajomy albo czy nasza żona jest w domu.

Funkcja “namierz numer telefonu” jest włączana tylko w krytycznych sytuacja. W uzasadnionych przypadkach czasami pomaga się tej prywatnym ludziom, którzy np. padli ofiarami przestępstwa lub zagubili istotne dane. W takiej sytuacji konieczne jest dobra wola operatora i zgoda właściciela numeru.

Szybki rozwój technologii powoduje, że jesteśmy coraz bardziej bezpieczni.

Namierzanie telefonu po numerze jest właśnie takim przykładem. W sytuacjach zagrożenia z pewnością ta technologia przyjdzie nam z pomocą i pozwoli zlokalizować potrzebującą osobę. “Namierz telefon po numerze” to funkcja, która pomogła już nie jednej osobie. Operatorzy, aby jej użyć, potrzebują wyraźnego nakazu ze strony władz lub pisemnej zgody i uzasadnienia od prywatnej osoby.

10 Odpowiedzi do Namierzanie telefonu po numerze ostatnią deską ratunku

 1. Wojciech pisze:

  Wszystko super ale te procedury policyjne trwają godzinami, a kiedy zaginie nam np. dziecko każda sekunda może decydować o jego życiu i śmierci. Dlatego w zakładkach zawsze trzymam strone oferującą anonimow2e namierzanie telefonu po numerze, zostawiam linka: http://namierzanie24.pl/ może komuś się przyda, chociaż oczywiście nikomu tego nie życzę.

 2. Monia pisze:

  Hej, to namierzanie telefonu po numerze naprawdę działa? Mam wątpliwości co do tego czy mój chłopak jest ze mną szczery ale wiadomo, nie chce jakieś powiadomienie w telefonie zdradziło mu moje zamiary. :/

 3. Rufus pisze:

  Monia, skuteczne namierzanie telefonu może być w pełni anonimowe. Poczytaj sobie jak to dokładnie działa na http://locked.pl/ . Mam nadzieje że wszystko się wyjaśni, trzymam kciuki.

 4. Seba321 pisze:

  Potwierdzam, namierzanie24.pl działa git malina. Nic się nie ścina a info jakie otrzymujesz jest dokładne co do budynki.

 5. henryk pisze:

  Kurde, myślałem że mój telefon już przepadał ale udało się go namierzyć po numerze zanim się rozładował i odnalazł się! dzięki wielkie za ten tekst

 6. Dronnik pisze:

  Dzięki za info, już myślałem ze prywatne namierzanie telefonu jest niemożliwe a tu proszę, miłe zaskoczenie 😉 muszę przetestować żeby zrobić jakiś żart znajomym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *