tutaj zlokalujesz swój telefon

Śledzenie telefonu, który zgubiliśmy

Śledzenie telefonu, który zgubiliśmy

Namierzanie kogoś po numerze telefonu wydaje się bardzo atrakcyjną opcją. Trzeba jednak podjąć pewne kroki, by możliwe było skorzystanie z niej. Za chwilę postaramy się przedstawić jak możemy osiągnąć ten efekt przy minimalnym nakładzie sił i środków. Na szczęście wykorzystując dzisiejsze smartfony nie musimy wcale mieć ani doktoratu z informatyki, ani też żadnej specjalnej wiedzy, by móc spokojnie śledzić praktycznie każde urządzenie. Chcesz wiedzieć jak namierzyć zgubiony telefon, bądź też sprawdzić czy dziecko nie urwało się ze szkoły? Nic prostszego, po prostu zlokalizuj telefon po numerze. Wszystko sprowadza się do skorzystania albo ze specjalnej aplikacji, albo z opcji dostępnych u operatora GSM.

Jak śledzić telefon, który zgubiliśmy?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że – jak wspomnieliśmy – mamy zazwyczaj dwie możliwości takiej lokalizacji. Jedna z nich to wykorzystanie możliwości, jakie dają niektórzy operatorzy GSM funkcjonujący w Polsce. Każdy operator ma możliwość lokalizacji miejsca, gdzie znajduje się dany odbiornik sygnału, czyli nasz smartfon, tablet, lub starszy telefon. Możliwe jest sprawdzenie pozycji na specjalnej stronie internetowej, gdzie musimy się najpierw zalogować. Aby namierzyć telefon wystarczy wejść na odpowiednią podstronę serwisu i tam zostanie nam wyświetlona pozycja na mapie. Pamiętajmy jednak, że taka lokalizacja jest niedokładna, ponieważ nie wykorzystuje ona sygnału GPS, ale jedynie stacje nadawcze BTS. W miastach pozycja będzie w miarę dokładna, ale na wsiach może być ona obarczona błędem nawet do kilkuset metrów.

Jak namierzyć telefon poprzez specjalną aplikację?

Na szczęście możliwa jest jeszcze jedna opcja lokalizacji telefonów po numerze. Wykorzystuje ona aplikację, którą należy najpierw zainstalować na telefonie osoby, którą chcemy śledzić. Oczywiście musimy mieć do tego jej zgodę, inaczej byłoby to przestępstwo – o względach bezpieczeństwa jednak za chwilę. Wtedy możliwe staje się skorzystanie z odbiornika GPS zainstalowanego w telefonie, a więc czegoś, co da nam bardzo dokładne położenie urządzenia, z dokładnością do kilku metrów. Wystarczy, że uruchomimy u siebie odpowiednią aplikację odbiorczą i wybierzemy opcję “sprawdź numer telefonu”, by na mapie ujrzeć pozycję urządzenia.

Namierzanie telefonu a względy bezpieczeństwa i prawo

Musimy jednak pamiętać, że by móc legalnie śledzić czyjąś pozycję, musimy mieć do tego zgodę tej osoby. Jednak zarówno jeśli śledzimy poprzez operatora GSM jak i poprzez aplikację, musimy wejść w interakcję z osobą śledzoną, np. naszym znajomym. Musi on nam bowiem podać albo dane do logowania do panelu serwisowego GSM jego operatora, albo zezwolić na instalację aplikacji śledzącej na jego smartfonie.

Lokalizacja znajomych po numerze telefonu jest wtedy całkowicie legalna.

Bez wiedzy drugiej strony możemy śledzić jedynie własne niepełnoletnie dziecko, ponieważ zezwala nam na to władza rodzicielska. Możemy robić to ze względów bezpieczeństwa, a aplikację zainstalować na telefonie bez wiedzy użytkownika. Jednak wiadomo, że zdarzają się sytuacje, w których ktoś nam bliski jest po prostu na tyle nieodpowiedzialny, że wgranie takiej aplikacji może stać się wymogiem dla spokoju naszego ducha. Wtedy – choć do tego oficjalnie nie możemy zachęcić – korzystanie z tego typu aplikacji może pomóc nam w spokoju zasnąć, a niekiedy i bez wątpienia uratować komuś życie.

Opcja zlokalizuj telefon po numerze jest więc realna.

Wystarczy albo skorzystać z opcji u operatora GSM, albo ze specjalnej aplikacji wykorzystującej odbiornik GPS urządzenia. Taka lokalizacja może się nam przydać w różnych sytuacjach, na przykład by śledzić własny telefon po jego ewentualnej kradzieży bądź zgubieniu, by śledzić gdzie porusza się nasza niepełnoletnia pociecha, bądź też by sprawdzać gdzie są nasi znajomi – w końcu czasem mijamy się np. w autobusie i nawet tego nie zauważamy.

9 Odpowiedzi do Śledzenie telefonu, który zgubiliśmy

 1. Gracek pisze:

  Zgubiłem telefon na openerze, już myślałem że mam lipe i nie znajde go za chiny ludowe ale kolega ogarnął mi anonimowe namierzanie telefonu http://locked.pl/ skuteczne i ekspresowe. Na całe szczęscie znalazł się nieopodal polu namiotowego, szok, miałem szczęście że nikt go nie zgarnął.

 2. Henri pisze:

  Ja polecam jeszcze namierzanie24.pl , szybkie namierzanie telefonu po numerze w naprawdę spoko cenie jak na skomplikowany proces tej usługi. Sam znalazłem tym sposobem moją dziewczyne… w innym mieście mimo że mówiła że będzie w pracy. No cóż :/ przynajmniej wiem na czym stoje. Polecam

 3. adam pisze:

  No nie wiem, czy to na pewno legalne?

  • rafał pisze:

   Oczywiście, masz napisane o tym szerzej w akapicie “Namierzanie telefonu a względy bezpieczeństwa i prawo”

 4. Kamil Tumulec pisze:

  Oj nie zazdroszczę Ci henri, ale z drugiej strony jakbym nie mógł zaufać mojej kobiecie też wykorzystałbym anonimowe namierzanie telefonu po numerze, wole postawić sprawę jasno niż dać się okłamywać. Trzymaj się chłopie.

 5. Henri pisze:

  Heh dzięki, jakoś to będzie 🙂

 6. Madziula pisze:

  Ja też korzystam z http://namierzanie24.pl/ , kiedy zgubie telefon lub martwie się o dzieci taka usługa jest nieodzowna. Jej plusem jest również to, że nie muszę instalować żadnych apek na telefon.

 7. tymert pisze:

  To która w końcu strona jest lepsza locked.pl czy namierzanie24.pl ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *