tutaj zlokalujesz swój telefon

Lokalizacja telefonu po numerze – czy to możliwe?

Lokalizacja telefonu po numerze

Czasami w życiu bywają takie sytuacje, kiedy lokalizowanie numeru telefonu potrafi uchronić od poważnych konsekwencji i bardzo pomoc. Jest to dość problematyczny proces owiany wieloma obostrzeniami, ale nie niemożliwy do zrealizowania. Skuteczność i szybkość to jego niejedyne cechy. Na czym polega i co musi się stać, aby było go móc go uruchomić? O tym w poniższym tekście.

Zlokalizowanie telefonu po numerze – czy to w ogóle możliwe?

Lokalizacja telefonu po numerze jest możliwa tylko dzięki operatorowi, który używając swojej wiedzy i urządzeń pomiarowych jest w stanie określić, gdzie znajduje się dany numer. Cały proces wygląda następująco. Telefon wysyłając SMS-a lub dzwoniąc, kontaktuje się z najbliższą anteną nadawczą, dzięki której mamy sygnał w telefonie. Sygnał stamtąd biegnie do centrali, a z niej do innej anteny i do telefonu odbiorcy. Lokalizacja po numerze telefonu odbywa się za pomocą ustalenia, do jakich anten nadawczych jest zalogowany telefon. Mając takie informacje łatwo ustalić jaka antena obejmuje swoim zasięgiem, jaki obszar i podać przybliżone miejsce.

Dokładność takiego sposobu jest różna i zależy od ilości anten, do których jest zalogowany numer. W im większej ilości anten znajduje się telefon, tym większa dokładność ustalenia lokalizacji. Jeśli dwie lub trzy anteny obsługują obecnie numer, to ich powierzchnia sygnału pokrywa się tylko, w malej części — dlatego tak dokładny namiar.

Jednak lokalizacja numeru telefonu ma kilka wymogów

Warunki, jakie muszą być spełnione to aktywna karta SIM. Musi być włożona do telefonu, który jest uruchomiony i ma zasięg telefoniczny. Tylko taka kombinacja gwarantuje skuteczność. Lokalizacja numeru telefonu trwa kilka minut i jest dość prosta do wykonania. Oprócz warunków technicznych należy spełnić te warunki prawne. Lokalizacji może zażądać policja lub prokurator, przedstawiając stosowny nakaz. Nawet sam operator bez wiedzy użytkownika nie może ani wchodzić w posiadanie takiej wiedzy, ani jej przechowywać czy przekazywać.

W uzasadnionych przypadkach, kiedy jest zagrożone zdrowie lub życie człowieka, lub dobro publiczne operator w porozumieniu z organami państwowymi może dokonać takiej sztuki i wyszukać konkretny numer na mapie. Prywatna osoba może również prosić o zlokalizowanie swojego numeru. Operatorzy nie mają jednak obowiązku tego robić i w większości przypadków nie wykonują takiej czynności. Osoba kierująca taką prośbę musi mieć uzasadnioną przyczynę — np. istotne dane w telefonie, aby operator w ogóle rozważał taką możliwość. Następnie zgoda na lokalizację musi zostać podpisana przez użytkownika numeru. Lokalizacja znajomych po numerze telefonu dla samego faktu zobaczenia czy jest w sklepie, czy w szkole może być problematyczna natomiast w razie niebezpieczeństwa można oczywiście taką wiedzę uzyskać.

Lokalizator telefonu po numerze jest dostępny dla wszystkich

Dużo osób zaprzeczy i… racja, kiedyś dostęp do lokalizatora był zastrzeżony tylko do kilku różnych przypadków. Aby odnaleźć numer telefonu komórkowego na mapie, musiał wystąpić poważny powód. Lokalizacja poprzez numer karty SIM odbywała się za pośrednictwem operatora i najczęściej za zgodą organów państwowych. Nie było to jednak niemożliwe i w razie potrzeby może to być ostatnią deską ratunku. Technologia ta była również wykorzystywana do walki z terrorystami i przestępcami.

Aktualnie istnieje szereg różnych aplikacji webowych, które pozwolą nam w bardzo prosty sposób namierzyć telefon przy użyciu zwykłego numeru telefonu. Dlatego – oszuści i naciągacze, którzy dzwonicie, aby wyłudzić od nas dane czy pieniądze – bójcie się, bo już nigdy nie będziecie anonimowi ;).

9 Odpowiedzi do Lokalizacja telefonu po numerze – czy to możliwe?

 1. Klarka pisze:

  Mam nadzieje, ze ten lokalizator pomoże odnaleźć mi mój zgubiony telefon. Znając życie zapodziałem go gdzieś w domu ale kto wie…. wole mieć pewność 😛

 2. Amadi pisze:

  To nieprawda, dobry i anonimowy lokalizator telefonu po numerze jest też dostępny dla wszystkich. Chociażby pod adresem http://namierzanie24.pl/ , wystarczy dobrze poszukać i prosze

 3. Grzechu pisze:

  Hejo Amadi, a możesz coś powiedzieć więcej o tym lokalizatorze? czy nie pobiera danych i na pewno nie wyświetla żadnego info na telefonie odbiorcy że próbujemy go zczapić? 😉

 4. Amadi pisze:

  Nic takiego, usługa nie wymaga aplikacji ani skomplikowanych czynności, wchodzisz, wpisujesz numer, potwierdzasz smskiem i gotowe. Mapa GPS jest bardzo precyzyjna. Jedyne co, to że troche to kosztuje, ale i tak znaczniej taniej niż u operatora i co ważniejsze od ręki.

 5. Reetka pisze:

  Jak macie jakieś wątpliwości jak działa anonimowed namierzanie24.pl to poczytajcie sobie ten artykuł: http://locked.pl/namierzanie-telefonu/ wszystko krok po kroku wyjaśnione. 🙂

 6. jaca pisze:

  Z jakiej strony lepiej korzystać http://namierzanie24.pl/ czy http://locked.pl/?

 7. wojti pisze:

  To mówicie, że to naprawdę działa? Będę w stanie namierzyć tak telefon syna, żeby zobaczyć czy nie chodzi na wagary?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *