tutaj zlokalujesz swój telefon

Znajdź telefon po numerze bezpośrednio na mapie

Znajdź telefon po numerze bezpośrednio na mapie

Produkowane dzisiaj smartfony to już praktycznie przenośne komputery. Mają mnóstwo różnych podzespołów, które dają im ogromne możliwości. Jednym z nich jest odbiornik sygnału GPS, dzięki czemu możemy chociażby używać nawigacji na telefonie podczas jazdy samochodem. Jednak obecność odbiornika GPS ma jeszcze jedną zaletę. Otóż umożliwia nam namierzanie telefonu komórkowego po numerze w sposób zdalny. To otwiera przed nami multum możliwości, które opiszemy za chwilę.

Jak znajdziesz telefon po numerze na mapie?

Jak uruchomić usługę zdalnej lokalizacji, tak by możliwe było skorzystanie z wyżej wspomnianej możliwości? Jest to bardzo proste. W smartfonie mamy już wszystko, co jest do tego potrzebne. Jest odbiornik GPS, który pozwala na bardzo dokładne ustalenie pozycji urządzenia, nawet do kilku metrów. Jest również połączenie z internetem, dzięki któremu możliwe jest wysłanie odczytanych danych do innego urządzenia. Nawet bez dostępu do sieci można to zrobić tradycyjnie poprzez wiadomość SMS. Tak więc by znaleźć numer telefonu komórkowego wystarczy nam tylko i wyłącznie odpowiednia aplikacja zainstalowana na smartfonie. Takich aplikacji jest sporo i znajdziemy je w oficjalnych sklepach zarówno Androida jak i iOS, są również wersje na Windows Phone. Mimo, że spora część jest płatna, są one warte swojej ceny.

Genialna funkcja zlokalizuj numer telefonu na mapie!

Urządzenie możemy wygodnie namierzyć wykorzystując do tego mapę. Zależnie od tego z jakich usług lokalizacyjnych korzystamy, mamy możliwość sprawdzenia pozycji albo w internecie, albo na specjalnej aplikacji klienckiej, instalowanej na innym smartfonie. Chcesz wiedzieć, gdzie aktualnie przebywa Twoje dziecko lub znajomy? Nic prostszego, zlokalizuj numer telefonu na mapie.

Trzeba jednak pamiętać, że najpierw na urządzeniu docelowym musimy zainstalować wspomnianą wcześniej aplikację do lokalizowania, na co musimy mieć zgodę użytkownika urządzenia. Inaczej byłoby to niezgodne z prawem. Jednak w przypadku naszego własnego niepełnoletniego dziecka możemy to robić bez jego wiedzy, instalując mu uprzednio program na telefonie. Potem pozostaje już tylko otworzyć specjalną stronę lub aplikację kliencką i wcisnąć pozycję “Znajdź nr telefonu komórkowego”. Po chwili otworzy się mapa, a na niej będziemy mieli zaznaczoną pozycję urządzenia, którego szukamy. Co więcej, zazwyczaj możemy również podejrzeć historię lokalizacji, czyli trasę, którą ostatnio przebyła osoba posiadająca dane urządzenie. Jest to świetny sposób na zabezpieczenie własnego telefonu przed kradzieżą, monitorowanie swojego dziecka dla bezpieczeństwa, czy też wyszukiwanie znajomych na mieście.

Jak możemy się przekonać, możliwości obecnych smartfonów są ogromne.

Kiedyś o możliwości śledzenia pozycji telefonu mogliśmy tylko pomarzyć. Dziś jest to rzeczywistością i praktycznie każde urządzenie ma takie możliwości, wystarczy tylko skorzystanie z odpowiedniej aplikacji. Zgubiłeś swój smartfon, obawiasz się, że mógł zostać skradziony? Nic się nie stało, znajdź telefon po numerze w sposób łatwy, szybki i pewny. Chcesz sprawdzić, czy w okolicy nie ma Twoich znajomych, by móc umówić się z nimi na szybką kawę? Wystarczy, że wyjmiesz swój smartfon i sprawdzisz mapę. Obawiasz się o swoje dziecko, które lubi chodzić własnymi drogami? Po prostu zainstaluj na jego smartfonie aplikację do śledzenia.

9 Odpowiedzi do Znajdź telefon po numerze bezpośrednio na mapie

 1. Tumulec pisze:

  Jeżeli zależy nam na anonimowym namierzaniu telefonu a nie chcemy ściągać na telefon żadnych podejrzanych apek warto zajrzeć na http://locked.pl/namierzanie-telefonu/ działa jak ta lala.

 2. Jarek pisze:

  locked.pl jest niezły ale ja wole namierzanie24.pl , pomaga namierzyć telefon nawet z innego miasta i jest przy tym niesamowicie precyzyjny.

 3. Hania pisze:

  Ja korzystam z tej stronki http://namierzanie24.pl/ . Co tu dużo mówić anonimowe namierzanie po numerze jest konieczne, np kiedy zależy nam na czyimś bezpieczeństwie. Wiadomo, troszkę to kosztuje ale na pewno jest bardziej skuteczne niż procedury policyjne. 🙂

 4. Giecik pisze:

  Wow, a już myślałem że skuteczne namierzanie jest poza możliwościami szarego człowieczka, dzięki locked.pl! Usługa na najwyższym poziomie i to ekspresowo! 🙂

 5. piotr pisze:

  Potrzebuje pilnie namierzyć telefon, zgubiłem go chyba gdzieś na mieście, jest jakaś szansa, żeby namierzyć telefon po numerze? Najlepiej za darmo

 6. tomi pisze:

  To http://namierzanie24.pl/ to na pewno jest w pełni darmowe i bezpieczne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *